Sex v ženském vězení

Erotické povídky a vtipy
Štítky: 

Sex v ženském vězení

Napsal Sexuh

 

Pokazila jsem si život. Šlo to vcelku snadno. Po škole jsem nastoupila jako účetní do jedné menší softwarové společnosti. Pět let na to odešla do důchodu hlavní účetní a já nastoupila na její místo a dostala jsem pod sebe novou kolegyni. Byla fajn, rozuměli jsme si. Zatímco ona házela do počítače faktury a objednávky a zadávala a zpracovávala docházku všech třiceti zaměstnanců, já komunikovala s finančním úřadem a bankou. Tedy zadávala jsem všechny platební příkazy, měla jsem přístup do internetového bankovnictví firmy a podávala kontrolní hlášení, přiznání k DPH a mnoho dalšího.

Poměrně brzo jsem přišla na to, že firma obchoduje s opravdu velikými objemy peněz. S předchozí účetní jsme měli úkoly rozdělené jinak a tak jsem o největších transakcích nevěděla. Firma nakupuje licence za stovky tisíc na jeden počítač a naopak za stovky tisíc až několik milionů prodává licence na své programy. Takto kolem mě procházely miliony každý měsíc.

Poměrně brzy se mi v hlavě začaly klubat různé hříšné myšlenky, že by se nějaká ta tisícovečka nebo možná i desítka mohla ztratit. No a tak jsem kolegyňce Kristýně občas dala nějakou tu vymyšlenou fakturu na existující firmu na různé programové licence. Na dovolené jsem si založila účet v bance a tak nebyl problém platit faktury na Chorvatský účet, ke kterému jsem měla přístup přes internetové bankovnictví a Chorvatskou SIM kartu jen já. Doma jsem si vyrobila fakturu a dala ji Kristýně na hromádku „k vyřízení“. Ona to zadala do účetního programu a poslala mi platební příkaz, který jsem zaplatila. Takto to fungovalo rok a půl.

Pak se ohlásila kontrola z finančního úřadu. Má první. Byla jsem nervózní, ale takových mých faktur byl jen malinký zlomek oproti celému účetnictví. Kontrolorka si podle naší evidence ukázala na tři faktury, které chce vidět. Řádně jsem se zpotila, když mezi nimi byla i jedna chorvatská. Udělala si jejich kopie, a že pošle vyrozumění do měsíce. Vyrozumění dorazilo za tři týdny. Celé ty tři týdny jsem nespala. Uklidňovala jsem se, že přeci nějaká česká ženská nemůže zjistit, jestli to vydali Chorvati nebo ne. A nebylo pozitivní. Chorvatská faktura nebyla vydaná chorvatskou firmou. Bohužel při vyplňování DPH se musí DIČ zadávat do kontrolního hlášení a musí to tedy zadat obě firmy.

No a nesedělo to. Šla jsem tedy já s jednatelem podat vysvětlení na berňák. Výslech však začal ještě ve firmě. Jak je možné, že máme v účetnictví faktury na licence, které již zakoupené jsou? Koktala jsem, že co Kristýna dá do počítače, to zaplatím. Okamžitě se volalo do Chorvatska. Čísla faktur podle jejich systému měly jiné částky a hlavně byly fakturované jiné společnosti. No protože bylo podezřelé, že jedna licence se platila dvakrát na dva různé účty a druhá platba nebyla dodavateli a protože se nikdo nepřiznal, podal Milan, jednatel, trestní oznámení na neznámého pachatele. Zároveň firma dostala pokutu za navyšování výdajů.

Přemýšlela jsem, jestli dát výpověď a utéct někde do zahraničí nebo se tomu postavit čelem a zkusit to nějak uhrát třeba na pokutu. Zůstala jsem. Týden po kontrole mě předvolali na podání vysvětlení na policii. Ukázali mi kopii smlouvy o založení účtu v Chorvatsku s mým podpisem, kopií mého pasu a záznamem z kamery, jak zakládám účet, na který jsem platila falešné faktury. No jak něco takového vysvětlit, šla jsem s pravdou ven a snažila se spolupracovat.

Bohužel mi to nic moc platné nebylo. V práci jsem dostala okamžitou výpověď a čekala doma na soud. Na chorvatský účet jsem raději už nešla a úspory z mého běžného účtu rychle mizely. Navíc jsem si musela platit advokáta, kterému jsem věřila, že by to mohlo být bez vězení. I když jako nezadlužené, svobodné dívce mi úplně nehrálo do karet, že mě k tomuto činu nevedla žádná polehčující okolnost. Že jsem ty prachy měla jen pro sebe.

sex ve vězení mladá holka bezpasaka.cz

Nastal den, kdy měl rozhodnout soud. Neuvěřitelně jsem se styděla. V soudní síti byl nejen Milan, ale jako svědkyně i Kristýnka. Hlavně na ni jsem se nemohla ani podívat. Soudu jsem všechno přiznala a doufala. Úplně nejhorší bylo čekat na chodbě, než soudkyně zpracuje rozsudek. Ten byl zdrcující: „..Tereza Měchýřová se za zpronevěru 425 000 Kč odsuzuje k trestu odnětí svobody po dobu dvou let…“ Podlomila se mi kolena a brečela jsem jako malá holka. Kdybych tak vše mohla vzít zpět. Navíc se mi dluh po zahrnutí nákladů na řízení a právníků navýšil na víc jak půl milionu. Chtěla jsem se mít dobře a už budu mít vždy nálepku kriminálnice. Do smrti budu vytírat záchody na nádraží. Právník mi poradil, že je to docela mírný trest a ať se neodvolávám. Jen by se to prodražilo a vězení se nevyhnu. Musela jsem to skousnout.

Rozloučila jsem se s rodinou, všechno rozdala příbuzným, aby se o to starali, sbalila si pár věcí a vyrazila do věznice. Dva roky není tak obrovská doba a nemám tolik peněz, aby se mi vyplatilo se někde skrývat a utíkat. Do věznice jsem tedy dorazila tak, jak jsem měla. Zkontrolovali mi všechny věci, zda nemám něco nepovoleného. Ochmatali mě jako na letišti a nějaká bachařka mě odvedla do šatny, kde jsem si oblékla vězeňský stejnokroj a odvedla mě do cely. Místnost připomínající pokoj nějaké hodně levné ubytovny s kovovými palandami nad sebou mě na jednu stranu docela potěšil. Nebylo to tak škaredé, jako cely v různých filmech. Ale tak hotelový pokoj to nebyl. Čisto tam docela bylo.

Položila jsem si těch pár věcí, co mi s sebou do cely dali, na stůl. Spoluvězeňkyně se začaly představovat. „Ahoj, já jsem Bohdana. Podřízla jsem manžela, ty jsi tu za co?“ zeptala se mě bruneta sedící u stolu. „Zpronevěra,“ stroze odpovím a zamyslím se, kde jsem se to vlastně ocitla. „Zita, taky zpronevěra. Skoro 5 milionů. Kolik ty?“ vytrhne mě ze zamyšlení z cely nejstarší žena. „Necelého půl milionu,“ odpovím a najednou se stydím, že tak málo. „A já jsem Alice. Napila jsem se a přejela autem nějaké lidi na chodníku. Kdyby nechlastali, stihli by uskočit,“ dodala a zasmála se tomu. „Hele, nemáš cigára?“ zeptala se Bohdana. „Ne,“ řeknu a začnu lézt na horní palandu.

Ostatní holky v cele vypadají na něco kolem 35 a Zita může mít kolem padesátky. „Máš kluka? A jak se vlastně jmenuješ?“ zeptala se některá z nich. „Mám a jsem Tereza,“ řeknu a sednu si na postel. „Jako bys už neměla,“ řekne Zita a zpočátku se tomu směje, pak se jen dusí. Prohlížím si celu a druhou horní postel. Nevím, čí je, ale má tam dobrý binec. Neustlané. Asi si budu muset zvyknout. Holky mi podrobně vypráví své příběhy. Proč taky ne, času máme dostatek. Zita si hrála na makléřku, vybrala zálohy na byty a ztratila se. Bohdana zabila manžela, když ji podvedl a načapala je.

Holka stihla jen tak tak utéct, teď je prý na psychiatrii, celé to viděla. A to už jsou tři roky. A Alice se napila, sedla do auta a pak prý asi přejela nějaké lidi. Má okno. Probudila se až na záchytce a ven už se nedostala. Já jsem v cele nejkratší dobu a nejdřív půjdu domů. Holkám to vychází ještě kolem čtyř let za mřížemi. Ale vypadají docela vyrovnaně. No a nakonec jsem jim já pověděla svůj příběh. Dostali jsme večeři a nastala večerka. Postele jsem se ještě štítila. Ale ležela jsem. Bála jsem se pohnout, bála jsem se i dýchat. Když vzbudím a tím naštvu vražedkyně, nemusím se dožít rána.

Noc jsem přežila. Alice vzpomínala na své děti. Já měla pohovor s nějakou sociální pracovnicí. Stručně mi vysvětlila, jak to tam funguje. Tedy to legální. O obchodem se vším možným jsem zatím neměla ani páru. A pak mi nabídla možnost si přivydělávat. Sice většina peněz jde věznici, něco mi nechají a část může jít na splátky dluhů. Případně můžu využít knihovnu nebo jednoduše zařízené fitko. Jednou za čas i kadeřníka. Vlasy mi doporučila zkrátit, vzhledem k tomu, že se do sprchy dostanu tak dvakrát týdně. Pak byl oběd. Podobné, jako školní jídelna. Jíst se to dalo a všude nás hlídaly. Tedy dozorkyně, ne učitelky. A všude mříže. Na odpoledne jsem si půjčila knížku a do večerky ji zvládla i přečíst.

sex za výhody ve vězení ero povídka bezpasaka.cz

Třetí den a druhé ráno. Venku pršelo. Alespoň mě nemusí mrzet, že nemůžu ven. Tedy můžu ven, ale jen v areálu věznice a jen v určité časy. Tak dnes nikam nepůjdu. Dnes je ve věznici nějaká keramická dílna. Jsou tam různé kroužky, které se různě mění. Na Velikonoce klidně malují vajíčka nebo pletou pomlázky. Jinak vaří, pečou, cvičí, učí se jazyk nebo třeba klábosí s terapeutem. O to je veliký zájem. Prý je to jediný chlap, kterého vídají a je hrozně fajn a mohou kecat o všem. Přezdívají mu Koloušek. Prý tak v mých letech. Večer bylo sprchování našeho sektoru. Což je naše a ještě další čtyři cely. Těšila jsem se. Cítila jsem se hrozně špinavá a vlastně jsem se i cítila. Nafasovala jsem osušku a nějaký sprchový gel.

Dozorkyně otevřela cely a následovaly jsme ji. Všechny to už znaly. Já se držela v blízkosti holek z mé cely. Ostatní jsem ještě neznala ani od vidění a trošku se jich bála. Dorazily jsme do sprch. Dostaly jsme na tom deset minut. To by samo o sobě tak hrozné nebylo. Ale ty sprchy. Jak to říct. Soukromí nula. Čistota taky nic moc. Prostě řada sprch nijak oddělených od sebe. Ve spárech dlaždic plíseň. Holky přišly, svlékly se do naha, položily ručníky a skupinově šly do sprch. Jako když ženete stádo oveček na pastvu. A oveček doslova.

Žiletku pravděpodobně viděly naposledy na svobodě. Chlupaté nohy, bobry mezi nohama, prověšená prsa, špinavé nohy a černou špínou za nehty, což některé překrývaly lakem. A některé měly i knírek. No prostě hrůza. Styděla jsem se. Tak nějak jsem to davově zvládla a jak jsem ve skupině žen přišla, tak jsem došla i ke sprchám. S hrůzou jsem zjistila, že není ani dostatečné množství sprch, takže některé holky se sprchují spolu. Co sprchují, ony se sprchují navzájem. Normálně jedna z nich namydlí bobra té druhé a ta jí to oplatí. Nechtěla jsem koukat. Jen mi došlo, že spát nad vražedkyní není nejhorší. Naštěstí jsem se já sprchovala sama. Přišla jsem k závěru, že vlasy do půli zad jsou na nic.

Umýt si je nestihnu a schnout mi budou ještě zítra. Fén tu totiž není. Stála jsem čelem ke zdi. Přes to všechny kolem mě prošly tak, aby mě viděly. Z počátku jsem se kryla. To bych se ale umýt nestihla. Vlastně to vypadalo, jako na přehlídce. Bachařka zařvala „konec“ a všechny jsme se jako ovečky vydaly zpět do šatny. Cestou jsem ucítila ruku na zadku. Zrychlila jsem a raději se neotočila. Prst mezi půlky mě vyděsil víc. Ohnala jsem se rukou. Za mnou byl smích. Z mé cely tam nikdo nebyl, musela to být nějaká jiná. Utřela jsem se do ručníku a hned oblékla. Nenápadně jsem pozorovala, kdo šel za mnou. Nevím, kdo si sáhnul. Došly jsme do cely a šly spát.

Další dny kdoví jak zajímavé nebyly. Na každý den byl nějaký program a požádala jsem si o práci mimo věznici. Čekala jsem na schválení. Ve věznici se kšeftovalo s kde čím. Cigarety, čokoláda, peníze, ale i lesbické hrátky všeho druhu nebo třeba telefonní hovory. Nevím, kdo telefon měl, ale zařídit to šlo. Docela jsem se začala bát. Fungovala tam nějaká taková mafie. Některé vězenkyně se kamarádily s dozorkyněmi o něco víc, než je podle mě zdrávo. Další sprchování bylo bez dotyku. Taky jsem si dávala pozor, aby nikdo nebyl za mnou moc blízko.

oral lízání sex ve vězení erotická povídka bezpasaka.cz

Už jsem měla týden za sebou. Byla jsem v cele jen s Alicí. Bohdana měla gymnastiku, kde je plná kapacita a já jsem na pořadníku a Zita měla návštěvu. Četla jsem si a Alice luštila sudoku. „Ty Terko?“ ozvala se Alice. „No,“ zareagovala jsem. „Máš pěkný zadek,“ řekla Alice. „Tak to díky,“ odpověděla jsem. „Hele, už jsi asi trochu pochopila, jak to tu funguje,“ povídá Alice. „Hmm,“ zamrčela jsem a bylo mi jasné, že to dobře neskončí. „Kouříš?“ ptá se Alice. Úplně jsem si nebyla jistá, co, ale asi cigarety, tak odpovídám: „Ne.“ „A s tím tvým klukem bys chtěla mluvit? Můžeš mu zavolat, pokud znáš číslo,“ nabízí Alice. Lákavá nabídka. „To by bylo fajn,“ povzdechnu si. „Ukaž mi tu tvou prcinu,“ přikázala Alice. „Jak dlouhý může být ten hovor?“ ptám se. „Za ukázání minutu, ale můžeš si vydělat třeba i minut deset,“ řekla Alice. "Co chceš za deset minut?" ptám se. "Když se mi celá poddáš," řekla Alice a nedokončila větu. Ale tak bylo to jasné. "Tak jo, to beru," přijala jsem nabídku. "Tak pojď za mnou," pozvala mě Alice.

Odložila jsem knížku a slezla v postele. Přišla k její. Ta se na nic neptala a sáhla mi pod kalhoty přímo na můj holý klín. Polekala jsem se. Čeká mě asi první lesbický sex. I když jsem si ho několikrát představovala, určitě ne takto. To už měla ruce pod tričkem a zmáčkla mi prsa. Štípla mě do bradavky. Vytrhla jsem jí ruku a udělala krok zpět. Hned na to se k ní ale vrátila. Opravdu jsem chtěla s přítelem mluvit. Nějakým chvatem mě položila na postel. Vyhrnula mi tričko nad prsa a začala sát z bradavky, jako bych ji kojila. Skousnula mi je zuby. Bolelo to. To už mi chytla bradu, otevřela pusu a začala mě líbat. Líbala jsem ji taky. Přemýšlela jsem, jak to celé pojmenovat. Nelíbilo se mi to. Velice pevně mi mačkala prso. Nevím, co na to říct.

Můj první lesbický sex, brutální sex, sadistický sex a kdo ví jaký ještě. Když mě kousla i do jazyku. Vážně jsem přemýšlela, zda mi to za to stojí. Natáhla jsem ruce a tričko letělo na zem. Prsa jsem měla celá červená, jak si s nimi neustále divoce hrála. Stáhla mi kalhoty ke kotníkům a roztáhla nohy. Několikrát mě silně plácla přes pipku. Zatnula jsem zuby a držela. Vrazila mi do ní dva prsty. Roztáhla jsem nohy ještě víc. Divoce mě začala prstit. Prsty mi ji roztáhla a dvakrát do ní plivnula. Pak přidala třetí prst. Tak hluboko jsem tři prsty ještě neměla. Nevzrušovalo mě to, spíš to bolelo. U čtvrtého jsem se už musela ozvat. "To bolí," řekla jsem. "Drž, kurvičko," odpověděla a mou prosbu ignorovala. Dala jsem si polštář na hlavu a sténala, spíš řvala do něj.

Asi se slitovala, protože pokračovala jen dvěmi. Polštář jsem si sundala. I když mi ji už rozdráždila a bolela mě, šlo to vydržet. "Krásná, vyholená," pochválila mi ji. Neodpověděla jsem. Viděla, že mě asi neudělá. Několikrát, jako by za trest, mě přes ní švihla stočeným časopisem a olízla ji. Začala ji lízat a zároveň prstem prstit. Konečně to začalo být příjemné. Rukama mi roztáhla kolena od sebe. Zavřela jsme oči a uvolnila se. Z rozkoše mě probudila rána. Silná rána. Otevři oči a kouknu na Alici. Má v ruce tenisku a tříská mě s ní do rozkroku. Tu špinavou, hnusnou tenisku, se kterou chodí už celé roky po vězení. Podrážka černá jako uhel. A s tím mě plácá po mé holé, čisťounké, roztáhlé, vlhké a zneužité dírce. Navíc se tento týden už do sprchy nedostanu.

Dalším chvatem mě otočila na břicho. Roztáhla mi půlky, několikrát plivnula a zarvala mi do zadku prst. Tlačilo to. Chytla jsem jí ruku, abych ji trochu korigovala. Dostala jsem přes ni botou a potom i přes zadek. Střídala jednu půlku za druhou. Pak mě začal zadek pálit. Zabořila jsem hlavu do polštáře. S každou další ránou jsem zasténala. Nakonec mi do nezkušeného análu narvala dva prsty a snažila se s ním hrát. Moc jí to nešlo, nebyla hluboko. Mě to hrozně bolelo. Nedokázala jsem se uvolnit. Naštěstí ji to nebavilo a nechala toho.

lesbický sex ve vězení bezpasaka.cz

Když se pár vteřin nic nedělo, otočila jsem se zase na záda. Chvilinku jsem si myslela, že je konec. Pak jsem uviděla holý zadek Alice a došlo mi, že to má pokračování. Otočila se ke mně. O jejím chlupatém, několik let neoholeném přirození se mi bude zdát ještě dlouho. A na plnou pusu jejich chlupů nezapomenu ani na smrtelné posteli. Prolízat se k její dírce, jak si přála, byl nadlidský úkol. I když jsem si ji roztáhla, probojovat se přes již plnou pusu chlupů nebylo jednoduché. Ale podařilo se a začala jsem ji lízat. Podle výrazu a vzdychání se jí to líbilo. Byla jsem ráda. Třeba mi přidá nějakou minutku hovoru.

Měla ji roztáhlou. Lízala jsem ji a prstila třemi prsty. Proto mi je i ona tam rvala, do ní se vejdou. Už za pár minut z ní začala šťávička stékat a Alice se udělala. Musela být hrozně nadržená. "Šikovná," pochválila mě. Pochopila jsem, že mě neudělá, že je konec. "U večeře mu můžeš zavolat," řekla Alice. Šla jsem se umýt aspoň vodou a mýdlem. Vydrhla jsem si číču, zadek a ruce. Neměla jsem náladu. Připadala jsem si zneužitá.

Při večeři mi Alice řekla, ať jdu na záchod do poslední kabinky a sáhnu za záchod. Šla jsem tam, sáhla za záchod a vytáhla mobil. Takový malinkatý, tlačítkový. Vytočila jsem číslo přítele a mobil dala k uchu. Zvonilo to. Uslyšela jsem nesměle: "Prosím?" Bylo to to nejkrásnější "prosím", co jsem kdy slyšela. Poprvé, co sedím, jsem slyšela svého kluka. Taky byl rád. Byl překvapený. Vysvětlila jsem mu, že si tady jde koupit skoro vše. Detaily jsem si raději nechala pro sebe. Mluvila jsem hlavně já. Deset minut uplynulo jako voda a už mi na dveře někdo mlátil. Rychle jsem se rozloučila a odemkla. Stála tam Alice. Vytrhla mi z ruky mobil a odešla. Vrátila jsem se na večeři a rychle ji do sebe hodila. Máme na jídlo vyhrazený čas. Byl to nejhezčí okamžik od doby, co jsem sem přišla. Skoro mi to vynahradilo i cenu za ten hovor. Vlastně mi ji to vynahradilo.

Alice se ke mně chovala stejně, jako doposud. Nijak nenaznačovala. Myslela jsem si, že je to jen mezi námi. Mýlila jsem se. Hned při dalším sprchování to bylo jiné. Opět jsem mezi prvními zabrala rohovou sprchu, aby mě holky moc neviděly. Stále po mě pokukovaly. Při sprchování mě Alice plácla přes zadek. Ostatní to viděly. Nereagovala jsem. Pak ale Alice odešla.

Otočila jsem se a začala odcházet taky. Většina holek už byla na šatně. Tři nějaké ženy, všechny starší čtyřicítky, mě chytly a přimáčkly ke zdi. Jedna mi držela pusu, druhá ruce a třetí mi roztáhla nohy. Zbylé ženy raději odešly. Držely mě tam právě oblíbenkyně dozorkyně. Snažila jsem se držet nohy u sebe. "Prej dáváš," řekla jedna z nich. Zavrtěla jsem hlavou, že ne. Jedna z nich mi do ní strčila prst. Vytáhla ho a strčila si ho do pusy. "Tak někdy příště, kočičko," šeptla. Holky mě pustily a odešly. S bušením srdce jsem šla za nimi do šatny.

No a tak nějak to začalo. Stala jsem se kurvičkou. Za mazlení, orální sex i různé drsnější praktiky jsem měla větší porce jídla, telefonní hovory, čokoládu nebo třeba jsem nemusela uklízet. Záleželo, komu jsem dala. Za peníze jsem nechodila. Některé holky dokázaly zařídit třeba lepší práci mimo věznici nebo jsem se vyhnula úklidu. Nestala jsem se lesbičkou ani bisexuálkou.

Neříkám, někdy to bylo fajn, mnohdy jsem měla i orgasmus, ale s klukem se mi to líbilo víc. Po románku s dozorkyní jsem se stala jednou z těch oblíbenějších, což mělo spoustu výhod. A když mi při úklidu penzionu dokázala zařídit, abych se s přítelem sešla, stálo mi to za to. Zbývá mi ještě rok a půl, ale už teď vím, že to zvládnu.

 

Přečti si další erotické povídky:

Malá prsatá subinka

Černé zhoupnutí

Anál pod sprchou

Moje máma je domina

 

      banner bezpasaka.cz   

 

porn banner bezpasaka.cz

 

banner holky na sex bezpasaka

 

© Bezpasaka.cz

Autor: 
Sexuh
Enter is allowed only if you're above 18
You are about to enter site with adult content. By clicking, you agree to our terms.

Stránky se sexuálním obsahem

Je mi více než osmnáct (18) let a potvrzuji, že jsem již dosáhl(a) zletilosti.

Pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od České republiky (např. na 21 let), potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti a možnosti vstupu na uvedené stránky.

Zamezím, aby díky mému chování ke zde obsaženým datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.Můj zájem o všechny zde obsažené údaje a materiály je čistě soukromý a je určen pouze pro mou a jen mou vlastní potřebu.

Prohlašuji, že sexuálně zaměřený materiál mne nepohoršuje, neuráží a nejsem jim nijak ohrožen.Je mi známo, že veškeré obrazové a textové materiály na stránkách, na které jsem se rozhodnul vstoupit jsou chráněny autorským zákonem.

Jakékoli šíření obsahu nebo jeho částí bez předchozího písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.Jsem si vědom toho, že porušením některého z výše uvedených ustanovení se vystavuji riziku občanskoprávních sporů, případného i trestněprávního stíhání.

Potvrzením tohoto upozornění se již nebude upozornění na tomto počítači zobrazovat.

X

Přihlášení

Zapomněla jsi heslo?
Zašleme Ti nové na Tvou
emailovou adresu.